Tarife lunare:

• programul scurt 1160 ron / lună;
  • programul mediu 1180 ron / lună;
  • programul lung 1200 ron / lună;
  • masa 18 ron / zi (mic dejun, prânz și două gustări)
Tarife creșă:
  • program scurt 1310 ron / lună;
  • program mediu 1330 ron / lună;
  • program lung 1350 ron / lună;
  • masa 18 ron / zi (mic dejun, prânz și două gustări).

Oferta de operaționale include cursuri:

• de înot , noi l-am ales fiind un sport complet care se poate practica individual, dar și colectiv, dezvoltat coordonarea motrică, corpul crește armonii, întărește sistemul osos și muscular, își schimbă respirația și dezvoltă plămânii. Nu în ultimul rând, este foarte distractiv și plăcut copiilor.
  • de tenis -Din punct de vedere fizic, tenisul ajută la dezvoltarea sitemului osos și muscular. Majoritatea grupelor musculare sunt angrenate atunci când micuțul joacă tenis în diversele exerciții pe care le implică – alergare, sărituri pentru mușchii picioarelor și mușchii mâinilor prin mânuirea rachetei. Totodată, acest sport îi va dezvolta coordonarea și viteza de reacție.
  • de dans (sportiv și de societate, zumba). Dansul este o artă, nevoie frumos, eleganță, grație, putere, veselie, energie și dinamism. Dansul este o formă de comunicare, prin care copilul tău poate să se exprime într-un mod armonios și sănătos.
  • de artă: micuții vor fi îndrumați să-și dezvolte gândirea creativă și să se exprime liber, folosind diferite activități plastice. Iată câteva din conținutul sedințelor de creație:
  1. exerciții plastice și practice de creativitate
  2. noțiuni generale de desen și compozitie
  3. noțiuni cromatice elementare
  4. tehnici: acuarelă, colaj, modelaj, pastel și multe altele
  5. noțiuni de bază în istoria artelor
  • de dezvoltare personală - ceea ce se dezvoltă în copil la această vârstă îi va contura întreaga personalitate, îi va da identitate și îl va ajuta în viața de adult. Copiii cresc și se schimbă cel mai rapid și mai vizibil în această perioadă, cum și în ce direcție este responsabilitatea noastră să urmărim și să-i îndrumăm.
  • de creativitate deoarece creativitatea stă la baza echilibrului nostru psiho-socio-emoțional. Creativitatea aduce noul în viața noastră și ne învață să răspundem la nou, iar viața nu este altceva decât o înșiruire de situații noi. Tot ea susține dezvoltarea gândirii. Gândirea creativă nu numai că este specifică copilului, dar ea este specifică oamenilor optimiști, încrezători, pozitivi.
  • Mind Lab a redat jocului de gândire locul cuvenit și l-a transformat încă o dată într-un instrument puternic de educare, instrument care apelează atât la sufletul, cât și la mintea copilului. Grație unei metodologii testate recunoscute Grupul Mind Lab este implicat în una din cele mai mari provocări educaționale ale zilelor noastre. Scopul este de a transmite generației viitoare atât abilități cognitive, cât și deprinderi utile vietți cotidiene. Acestea vor sprijini tinerii în optimizarea propriului potențial și îi vor ajuta să devină mai raționali, mai fericiți, plini de succes, oameni care să acționeze onorabil față de semenii lor și care să-și valorifice pe deplin talentele înnăscute.

Activitățile extracurriculare cuprind:

• Vizite: la Grădina Zoologică, Grădina Botanică, Muzee, diferite instituii etc.
  • Plimbări
  • Drumeții
  • Excursii și tabere în funcții de sezon
  • Serbări, carnaval și party-uri
  • Expoziții și bazar
  • Vizionarea filmelor și pieselor de teatru pentru copii

Alte servicii și oferte:

• Triajul copiilor este asigurat zilnic de către medicul grădiniței.
  • Mâncarea este atentă gătită, meniul fiind ales de către nutriționist, ținând cont de principiile alimentației sănătoase la copil.
  • Spațiul este complet amenajat și cuprinde săli de grup, vestiare, sală de mese, grupuri sanitare separate pentru fiecare grup.
  • Pentru aniversarea copilului la gradiniță noi vă oferim tortul pentru copil