Scoala Parintilor

Meseria de parinte este unica, deosebita, si nimic nu te pregateste pentru ea.

Pentru ca fiecare parinte are experienta sa unica, dificultatile sale, intrebarile si raspunsurile gasite, dorim ca toate acestea sa fie puse la comun, intr-o ambianta foarte placuta, pentru ca fiecare sa afle si sa invete ce are nevoie dar si sa ofere din ceea ce stie, a incercat si functioneaza bine. Relatia cu copilul se schimba pe masura ce acesta creste, noi provocari apar zilnic, intrebarile sau comportamentul copiilor ne iau uneori pe nepregatite. Ce e bine sau nu sa facem, cum sa facem altfel ca sa mearga mai bine, ce le spunem copiilor, si multe alte lucruri le putem afla unii de altii.
A impartasi si a invata sunt experiente care ne imbogatesc, ne apropie de noi insine si de ceilalti.

Va asteptam cu drag sa vorbim despre cine ne este drag!